<<<< GERİ
 
GENEL KURALLAR
 Kütüphane içinde sigara içilmesine, yiyecek ve içecek bulundurulmasına izin verilmez.

Kütüphaneye girmeden önce cep telefonları kapatılmalıdır.

Kullanıcılar Kütüphane personeline ait araçları izinsiz kullanamazlar ve Kütüphane içindeki araç ve malzemelerin yerlerini değiştiremezler.

Kullanıcılar herhangi bir materyalin tamamını fotokopi vb. şekilde çoğaltamazlar.

Diğer kullanıcıları rahatsız edecek şekilde sesli çalışma yapılmaz. Her zaman sessizlik kuralına uyulmalıdır. Grup çalışması yapmak ve sesli olarak çalışmak yasaktır.

Kullanıcılar yanlarında bulunan eşyaları korumakla yükümlüdür. Meydana gelen çalınma ve kaybolma olaylarından kütüphane sorumlu tutulamaz.

Kütüphane içinde kullanılan yayınlar raflardaki yerine geri konulmayıp masa üzerinde bırakılmalıdır. Bu işlem raflardaki kitap yerlerinin karışmamasını ve tekrar aradığınızda kitabı aynı yerde bulmanızı sağlayacaktır.

Kütüphaneden çıkarılacak her bir materyalin ödünç alma işleminin yapılması zorunludur. Ödünç alma işlemi yapılmadan kütüphaneden yayın çıkartanlar hakkında yasal işlem yapılır.

Kamera, fotoğraf makinesi vb. ile kütüphane içinde izin almadan çekim yapmak yasaktır.

Kütüphane kapanış saatine 15 dakika kala kapanış işlemleri ve uyarıları başlatılır.

Koleksiyona bağış yolu ile dahil edilecek materyaller, kütüphane koleksiyonunda olmayan kaynaklardan veya mevcut fakülte ihtiyaçları gözetilerek seçilmektedir. Kullanılmayacak derecede yıpranmış, sayfaları eksik, yırtık , bandrolsuz, fotokopi ile çoğaltılmış kaynaklar koleksiyona dahil edilmemektedir. Tezler, bağış olarak kabul edilmektedir.Kütüphanemizce, belirtilen noktalar ışığında bağışlanan materyalin koleksiyona dahil edilip edilmemesine karar verilir. Koleksiyona dahil edilmeyen materyaller, kütüphanenin insiyatifi doğrultusunda başka üniversitelere veya okullara gönderilebilir.